Odlučuje publika: Najbolja umjetnička ostvarenja!
Piše: redakcija On 18 Pro, 2015 At 05:54 PM | Categorized As Kazalište, Kultura | With 0 Comments

Rijeka…

Medijski pokrovitelj Scena.hr

Najbolja umjetnička ostvarenjaI ove će godine biti dodijeljene nagrade za najbolja umjetnička ostvarenja riječkog HNK Ivana pl. Zajca u prošloj kazališnoj sezoni, sezoni 2014/2015, međutim ove godine po prvi put o njima neće odlučivati prosudbena komisija nego – publika! A glasati se može putem www.facebook.com/ZajcRijeka te na blagajni (radnim danom od 9 do 19 sati, a subotom od 9 do 13) i u atriju kazališta (prije početka i nakon završetka predstave) do 28. prosinca 2015. A glasovi se mogu poslati i putem elektronske pošte na adresu: [email protected] tako da se navede kategorija i redni broj favorita.
Nagrade će biti dodijeljene na Novogodišnjem koncertu u srijedu, 30. prosinca 2015, a pod pokroviteljstvom generalnog pokrovitelja sezone riječkog HNK-a Zagrebačke banke. Osim što će po prvi put o najboljima odlučivati publika, po prvi put će se osim o najboljim pojedinačnim kreacijama (ženskoj i muškoj) te najboljim predstavama u cjelini u programima riječkih umjetničkih grana (Hrvatske drame, Talijanske drame, Opere i Baleta), odlučivati i o najboljem koncertu sezone te najboljoj predstavi u cjelokupnom premijernom programu HNK Ivana pl. Zajca prošle sezone.
Podsjetimo, kazališne sezone 2000/2001, a u znak sjećanja na svoje istaknute članove i umjetnike, HNK Ivana pl. Zajca je ustanovio nagrade s njihovim imenima za najbolja ostvarenja u programu Kazališta, a uz dosadašnje, od ove sezone nose i imena Galiana Pahora, Andreje Blagojević, Giulia Marinija, Gianne Depoli, Jože Komljenovića i Lovre Matačića.

Možete glasovati samo za jednu predstavu i jednog kandidata po kategoriji. U nastavku dodajemo i popis svih nominacija.

NAGRADE SE DODJELJUJU U SLIJEDEĆIM KATEGORIJAMA:

HRVATSKA DRAMA
Nagrada Zlata Nikolić za najbolju dramsku predstavu u cjelini u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. “DON QUIJOTE” Miguela de Cervantesa u režiji Kokana Mladenovića
2. “HRVATSKO GLUMIŠTE” u režiji Olivera Frljića i dramaturgiji Marina Blaževića
3. “PINOCCHIO?” Elvie Nacinovih u režiji Elvie Nacinovich
4. “VINCENT” Olje Lozica u režiji Olje Lozica
5. “ŽIVOTINJSKA FARMA” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

Nagrada Andreja Blagojević za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. JELENA LOPATIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi ” Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána
2. NIKA MIŠKOVIĆ za ulogu u predstavi „Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána
3. TANJA SMOJE za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića, ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma” Georga Orwella u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

Nagrada Galiano Pahor za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Hrvatske drame u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
1. ZDENKO BOTIĆ za ulogu Vincenta u predstavi “Vincent” Olje Lozica
2. JASMIN MEKIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića i ulogu u predstavi “Vincent“ Olje Lozica
3. DAMIR ORLIĆ za ulogu u predstavi “Trilogija o hrvatskom fašizmu” Olivera Frljića i Marina Blaževića; ulogu u predstavi “Vincent” Olje Lozica i ulogu u predstavi “Životinjska farma“ u adaptaciji Andrása Urbána i Nataše Antulov u režiji Andrása Urbána

OPERA
Nagrada Boris Papandopulo za najbolju opernu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. “JEVGENIJ ONJEGIN”“ Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog
2. “CARMEN” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića
3. “OEDIPUS REX” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa u režiji Christiana Romanowskog
4. “InferNO” Milka Kelemena u režiji Christiana Romanowskog i izvedbi Dunje Vejzović
5. “DON GIOVANNI” Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

Nagrada Štefanija Lenković za najbolje ostvarenu žensku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. ANAMARIJA KNEGO za ulogu Tatjane u operi “Jevgenij Onjegin” Petra Iljiča Čajkovskog pod dirigentskim vodstvom Roberta Homena, u režiji Michała Znanieckog; za ulogu Micaële u operi “Carmen” (adaptacija za komornu scenu) Georgesa Bizeta u glazbenoj režiji Filipa Faka, u koreo-režiji Selme Banich i dramaturgiji Marina Blaževića
2. KRISTINA KOLAR za ulogu Donne Elvire u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Tosce u koncertnoj izvedbi opere “Tosca” Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena
3. IVANA SRBLJAN za ulogu Carmen u operi ” Carmen” Georgesa Bizeta u koreo-režiji Selme Banich; za ulogu Jokaste u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog

Nagrada Milan Pichler za najbolje ostvarenu mušku ulogu u opernom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
1. MARKO FORTUNATO za ulogu Don Ottavia u operi ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma; za ulogu Oedipusa u operi “Oedipus Rex” Igora Stravinskog pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa , u režiji Christiana Romanowskog
2. GIORGIO SURIAN za ulogu za ulogu Scarpie u koncertnoj izvedbi opere “Tosca” Giacoma Puccinija pod dirigentskom vodstvom Roberta Homena
3. SINIŠA ŠTORK za ulogu Leporella u operi ” ” Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozart pod dirigentskim vodstvom Villea Matvejeffa, u režiji Erika Söderbloma

BALET
Nagrada Boris Papandopulo za najbolju baletnu predstavu u cjelini u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. “BAROK-BALET” Antonia Vivaldija i Georga Friedricha Händela u koreografiji Ronalda Savkovića (Četiri godišnja doba) i Balázsa Baranyaija( Farinelli Il Castrato)
2. “CARMEN” Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića
3. “ŠEHEREZADA” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

Nagrada Olga Orlova za najbolje ostvarenu žensku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirane:
1. MARTA KANAZIR za ulogu Šeherezade u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića
2. CRISTINA LUKANEC za ulogu Madame u baletu “Carmen” Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića
3. PAULA RUS za ulogu za ulogu Proljeća u baletu “Barok-balet“ (Četiri godišnja doba Antonia Vivaldija) u koreografiji Ronalda Savkovića

Nagrada Joža Komljenović za najbolje ostvarenu mušku ulogu u baletnom programu u sezoni 2014/2015:
Nominirani:
1. BALINT RAUCHER za ulogu Vezira Đžafera u baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića
2. DANIELE ROMEO za ulogu za ulogu Escamilla u baletu “Carmen”“ Georgesa Bizeta u koreografiji Ronalda Savkovića
3. SVEBOR ZGURIĆ za ulogu Šahzemana baletu “Šeherezada” Nikolaja Rimskog-Korsakova u koreografiji Lea Mujića

IL DRAMMA ITALIANO
TALIJANSKA DRAMA
Premio Giulio Marini per il miglior spettacolo del Dramma Italiano della stagione teatrale 2014/2015
Nagrada Giulio Marini za najbolju predstavu u cjelini u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015
Spettacoli candidati / Nominirane:
1. “LE FATICHE DI PSEUDOLUS” secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti “Pseudolove muke”prema Plautu u režiji Giovannija Battiste Stortija
2. “E SE INVECE DI PINOCCHIO …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nachinovich
“A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich
3. “LE QUINTE DELLA VITA” di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin
“Kulise života”Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina
4. “ZORAN E IL CANE DI PORCELLANA” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
“Zoran i pas od porculana” Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Premio Gianna Depoli per la migliore interpretazione femminile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano
Nagrada Gianna Depoli za najbolje ostvarenu žensku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:
Le candidate / Nominirane:
1. ELENA BRUMINI per il ruolo di Pinocchio in “E se invece di Pinocchio …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich
Elena Brumini za ulogu Pinocchija u predstavi “A kada bi umjesto pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich
2. ROSANNA BUBOLA per il ruolo di Ortensia in “Le Quinte della vita” di Rosanna Bubola, diretto da Mario Brandolin; per il ruolo della Volpe in “E se invece di Pinocchio …” di Elvia Nacinovich diretto da Elvia Nacinovich
Rosanna Bubola za ulogu Ortensie u predstavi “Kulise života“ Rosanne Bubola u režiji Maria Brandolina; za ulogu Lisice u predstavi “A kada bi umjesto Pinokija…” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich
3. ELVIA NACINOVICH per il ruolo di Anya in “Zoran e il cane di porcellana” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
Eliva Nacinovich za ulogu Anya u predstavi “Zoran i pas od porculana”Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Premio Raniero Brumini per la migliore interpretazione maschile nella stagione 2014/2015 del Dramma Italiano
Nagrada Raniero Brumini za najbolje ostvarenu mušku ulogu u programu Talijanske drame u sezoni 2014/2015:
I candidati / Nominirani:
1. BRUNO NACINOVICH per il ruolo di Geppetto in “E se invece di Pinocchio …” di Elvia Nacinovich, diretto da Elvia Nacinovich
Bruno Nacinovich za ulogu Geppetta u predstavi “A kada bi umjesto Pinokija …” Elvie Nacinovich u režiji Elvie Nachinovich
2. GIUSEPPE NICODEMO per il ruolo di Pseudolus in “Le fatiche di Pseudolus” secondo i motivi di Plauto, diretto da Giovanni Battista Storti
Giuseppe Nicodemo za ulogu Pseudolusa u predstavi “Pseudolusove muke” prema Plautu , u režiji Giovannija Battiste Stortija
3. MIRKO SOLDANO per il ruolo dello Sbirro in “Zoran e il cane di porcellana ” di Aram Kian, diretto da Andrea Collavino
Mirko Soldano za ulogu Policajca u predstavi ” Zoran i pas od porculana” Arama Kiana u režiji Andree Collavina

Foto: Press

comment closed

>