David Stockton: Tako je to kad ne dođeš na utakmicu, a oni su došli
Piše: redakcija On 30 Ruj, 2016 At 09:40 AM | Categorized As Naslovnica, Sport, Sportske minute, Vijesti | With 0 Comments

Zagreb…

Cedevita na startu sezone poražena od Budućnosti VOLI

David Stockton- Tako je to kad ne dođeš na utakmicu, a oni su došli. Pobijedili smo ih dva puta u predsezoni i oni su danas bili gladni pobjede i željeli su pobijediti više od nas. Moramo ubuduće igrati bolje i naporno trenirati i raditi. Ne mogu objasniti našu igru. Igrali smo pred svojim navijačima po prvi put u sezoni. Trebalo je u našoj igri biti puno borbe i energije, a u tim aspektima smo večeras razočarali – rekao je playmaker Cedevite David Stockton.
U prvom kolu ABA lige KK Cedevita je pred svojim navijačima u Domu sportova poražena od Budućnosti s rezultatom 80:70. Cedevita je sinoć šutirala iz igre samo 25/78. Bila je to jedna od večeri kad praktički nikome u momčadi u napadu nije išlo ništa. Izdvojio se jedino David Stockton s postignutih 26 poena i četiri asistencije, dok su goste predvodili Nemanja Vranješ s 22 poena i Marcus Williams s 12 poena i 11 asistencija.
KK Cedevita- Zaslužena pobjeda Budućnosti. Odigrali su puno bolje nego mi. Mi smo bili uplašeni. Ovo kao da je sindrom prve domaće utakmice. Prvo poluvrijeme je usmjerilo utakmicu, tu nismo odigrali kako smo igrali u pripremnom periodu i kako smo trenirali. Previše smo držali loptu. Prije svakog rješenja je u većini situacija prošlo dvije-tri sekunde, dali smo Budućnosti vremena da se posloži obrambeno i to je odvelo utakmicu u naš loš utakmicu. Po šutu koji smo na kraju imali, 32%, se može reći da je to izuzetno loše i nijedna momčad se ne može dobiti s takvim postotkom šuta i nijedan igrač osim Stocktona nije napadački bio raspoložen. Uz to ni obrana, izuzev jednog perioda u trećoj četvrtini, nije bila na nivou – rekao je nakon utakmice trener Cedevite Veljko Mršić.