Cedevita uvjerljiva u prvoj utakmici finala protiv Cibone!
Piše: redakcija On 3 Lip, 2015 At 06:37 AM | Categorized As Sport, Sportske minute | With 0 Comments

Dom sportova…

CedevitaU prvoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske Cedevita je u Domu sportova uvjerljivo svladala Cibonu s rezultatom 101:66 i tako povela u finalu prvenstva Hrvatske. KK Cedevita je potpunu kontrolu utakmice preuzela u drugoj polovici druge četvrtine, nakon čega veliku prednost više nisu ispustili. Cedevita (21 skok u obrani i 7 u napadu) je u prvom poluvremenu uvjerljivo dominirala u skoku (Cibona je upisala 8 skokova u obrani i 4 u napadu), a velika je Cedevitarazlika bila i u šutu za tri poena (Cedevita 8/19, a Cibona 3/17). U drugom poluvremenu razlika u skoku i šutu za tricu više nije bila toliko očita. U trećoj četvrtini Cedevita i Cibona su imali po sedam skokova, dok je za tricu Cedevita u tom periodu šutirala 4/6, a Cibona 3/5. Međutim, Cedevita je nakon 30 minuta igre vodila s velikih 78:49 i pobjeda branitelja naslova nijednom nije došla u pitanje. U 12 igrača koji su uvršteni u zapisnik danas kod Cedevite nisu bili Mario Delaš i Ivan Ramljak, dok je Cibona igrala bez ozlijeđenog Ante Tonija Žižića. Najviše je za pobjednike zabio Tomas, koji je uz četiri trice upisao 16 poena. Zubčić je dodao 12 poena i pet skokova, Ukić je uz 11 poena podijelio osam asistencija, Babić je ubilježio 11 poena i tri skoka, a Pilepić 10 poena, tri skoka i tri asistencije. Kod Cibone je Siriščević upisao 19 poena, a Gabrić 13 poena i pet skokova. Sljedeća utakmica u seriji igra se u subotu u 18,05 sati u Košarkaškom centru Dražen Petrović.