Euro 2016: Hrvatska sa Španjolskom, Češkom i Turskom
Piše: redakcija On 13 Pro, 2015 At 05:43 PM | Categorized As Sport, Sportske minute | With 0 Comments

Francuska…

Euro 2016Ždrijeb za Euro 2016 u Parizu odredio je Vatrenima Španjolsku, Češku i Tursku kao protivnike u grupnoj fazi Europskog prvenstva u Francuskoj idućeg ljeta. Izbornici Španjolske, Češke i Turske slažu se da u hrvatskoj Skupini D Europskog prvenstva nitko neće imati lak posao, ali svi se ujedno nadaju prolasku u drugi krug.
Vatreni su sa Španjolskom odigrali samo jedan natjecateljski susret, upravo na prošlom Europskom prvenstvu, 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini, a pobjedu 1:0 europskim je prvacima u Gdansku donio Jesus Navas u 88. minuti dvoboja, nakon što je Bilićeva momčad imala veliku Rakitićevu šansu sredinom nastavka. S Česima hrvatska nogometna Euro 2016reprezentacija još nije odmjerila snage u natjecateljskoj utakmici te će okršaj u Saint Etienneu biti premijera u toj kategoriji. Hrvatski dvoboji s Turskom dugo će se pamtiti u hrvatskoj nogometnoj povijesti, a prvi je bio na Europskom prvenstvu 1996. godine u Engleskoj, u Nottinghamu, a čovjek odluke bio je Goran Vlaović, zabivši u završnici pogodak iz protunapada za konačnih 1:0. 12 godina poslije, na europskoj smotri najboljih u Austriji i Švicarskoj, Hrvatska i Turska susrele su se u četvrtfinalu, a pogodaka nije bilo sve do kraja produžetaka. Tada je Ivan Klasnić izazvao hrvatsku euforiju, golom u 119. minuti, a u sudačkoj nadoknadi Semih Sentürk uspio je izjednačiti te izboriti jedanaesterce, u kojima je Turska prošla u polufinale. Priliku za uzvrat Hrvatska je dobila u dodatnim kvalifikacijama za EP 2012. godine, i u tom susretu pobjedila s rezultatom 3:0 (Olić, Mandžukić, Ćorluka), a u zagrebačkom uzvratu s neriješenih 0:0, Hrvatska je osigurala željeni cilj. Uz takvu povijest, ogled Hrvatske i Turske idućeg ljeta na Parku prinčeva sigurno vrijedi ne propustiti.