KK Cedevita slavila kod Mega Leksa
Piše: redakcija On 16 Lis, 2016 At 10:01 AM | Categorized As Sport, Sportske minute | With 0 Comments

Aba liga…

Veljko Mršić- Čestitam dečkima na pobjedi. U zadnjih deset dana napravili smo jedan normalan trening. Stvarno smo u jednoj nenormalnoj situaciji. Već sutra četvorica igrača trebaju trenirati s drugom ekipom da bi igrali hrvatsko prvenstvo. Znači, niti sutra ne možemo napraviti trening niti u ponedjeljak jer imaju utakmicu. Imamo sedmoricu igrača s kojima možemo trenirati, a u utorak moram opet odmoriti ove što će igrati A-1 ligu. Tako da u srijedu dolazimo na utakmicu takoreći bez jednog zajedničkog treninga. Moramo razmisliti što napraviti jer potreban nam je trening da bi se uigrale stvari, da bi ova momčad igrala bolje, što može, i očekujem bolju Cedevitu u sljedećim utakmicama. Nakon prva dva poraza, u ABA ligi smo ostvarili tri pobjede zaredom i sada trebamo nastaviti dalje – rekao je nakon utakmice trener KK Cedevita Veljko Mršić.
U petom kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala Mega Leks s rezultatom 85:82 i ovo je ujedno treća uzastopna pobjeda momčadi Veljka Mršića u spomenutom natjecanju. Zagrepčani su igrali bez Marka Arapovića i Ra’Shada Jamesa. Poslije prvog poluvremena bili su na četiri poena zaostatka. U trećoj su četvrtini preuzeli vodstvo na krilima Scottyja Hopsona, a on je zabio i ključnu tricu za 83:82 vodstvo Cedevite na 52 sekunde do kraja utakmice.
KK Cedevita- Slabo smo počeli. Bili smo u grču i nismo bili dobri. Igrali smo u nekom strahu. Nevjerojatno je da jedan poraz može ubiti samopouzdanje naših igrača, što nam se događa već drugi put ove sezone. Međutim, sad znamo da je tako i na tome moramo raditi. U drugom poluvremenu smo odigrali jednu pristojnu utakmicu. U jednom trenutku smo bili, mislim, na -13, a poslije smo vodili s nekih devet razlike i napravili smo +22, što nije lako protiv Mega Leksa ovdje – kaže Mršić.
Hopson je s ukupno 23 poena, pet skokova i sedam izgubljenih lopti bio prvi strijelac Cedevite. Luka Babić dodao je 15 poena, dva skoka i tri asistencije, a Karlo Žganec 13 poena, pet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.
Kod domaćina je Rade Zagorac uz šut za tricu 4/5 upisao 24 poena, pet skokova i dvije asistencije, Jovan Novak dodao je 12 poena, pet skokova i sedam asistencija, a Ognjen Jaramaz uknjižio je 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.