Veljko Mršić: Očitali su nam lekciju!
Piše: redakcija On 5 Velj, 2016 At 10:56 AM | Categorized As Sport, Sportske minute | With 0 Comments

Zagreb…

Veljko Mršić- Očitali su nam lekciju. Nakon prvih šest-sedam minuta, kad smo bili na 13:14, oni su se odvojili i bili su bolji u svakom duelu. Fizički su nas izdominirali na svim pozicijama i nismo im danas mogli parirati. Znali smo da grčke momčadi igraju dosta čvrsto i da, ukoliko želimo s njima igrati, moramo dignuti ritam igre na viši nivo. No, to nismo uspjeli i očekivao sam jednu takvu utakmicu jer smo jučer igračima napravili analizu krvi, gdje se je pokazalo da imamo dosta igrača koji su baš u ‘crvenom’ i trebalo bi im tri-četiri dana odmora. Babić nam je veoma nedostajao. On je jako bitan igrač u ovoj momčadi. Prvi je obrambeni skakač, najbolji je igrač u tranziciji, a i u napadu dosta oslobađa prostor Pullenu. S druge strane, u obrani je uvijek čuvao najbolje protivničke igrače, a i nije isto kad na taj poziciji imate igrača od dva metra u odnosu kad igra netko tko ima 190 cm – izjavio je poslije poraza trener Cedevite Veljko Mršić.
Veljko MršićU šestom kolu E skupine Top 16 faze Eurolige oslabljena Cedevita u ispunjenom Draženovom domu poražena je od velikog Panathinaikosa s rezultatom 78:60. Gosti su veliko vodstvo stvorili već u prvom poluvremenu. Zagrepčani su imali suženu rotaciju. Igrali su bez ozlijeđenih Luke Babića i Luke Žorića. Posebno se osjetio Babićev izostanak u vanjskoj liniji, Miru Bilana iz ritma su izbacili problemi s dosuđenim prekršajima (u prvom poluvremenu skupio tri osobne), a Jacob Pullen i James White danas nisu imali svoju večer i odigrali su ispod svoje razine. S obzirom na sve navedeno, u napadu Cedevita jednostavno nije imala dovoljno raspoloženih igrača i u takvom stanju nije mogla do pobjede.