fbpx

Petra Martić u polufinalu WTA turnira u kineskom Zhengzhouu!

Zhengzhou…

Petra MartićPetra Martić je u četvrtfinalnom susretu ovog turnira nagradnog fonda 1.5 milijuna dolara uspjela preskočiti 13. tenisačicu svijeta, Bjeloruskinju Arinu Sabalenku i to nakon dva sata i 41 minutu igre – 7:5, 5:7, 6:4. Petra je odigrala fantastičan meč, u dvoboju u kojem je zabila sedam asova uz visokih 70 posto pogođenog prvog servisa malo joj je nedostajalo do slavlja u dva seta. Naime, Sabalenka je kod vodstva od 5:2 u drugoj dionici imala tri set-lopte, da bi Martić izjednačila na 5:5 i imala break-loptu za 6:5. Bjeloruskinja je ipak našla snage za odlazak u treći set, u kojem Petra kod 4:4. dolazi do odlučujućeg breaka. U sljedećem je gemu uspjela odservirati za pobjedu iako je Sabalenka ima dvije vezane break-lopte za 5:5. Bio je to njihov drugi susret i prva pobjeda Martić.