CIBONA DOČEKALA KK SPLIT

CIBONA POD TORNJEM OSIGURALA 4 POBJEDU PROTIV SPLITA U ABA LIGI

U sklopu 11. kola AdmiralBet ABA lige, Cibona je s novim glavnim trenerom u četvrtak, 7. prosinca, ugostila KK Split.

Dosadašnji trener Jakša Vulić u utorak je sa klubom dogovorio sporazumni raskid suradnje, a klupu je preuzeo Bariša Krasić.

-Mogu reći da me iznenadio odlazak Jakše, i iskoristio bih ovu priliku da mu zahvalim na suradnji u protekla četiri mjeseca. Imali smo jako dobar odnos i mislim da je napravio odličan posao. Ostavlja momčad u dobrom stanju te na dobrim pozicijama u domaćem prvenstvu i u regionalnoj ligi. Mi nemamo previše vremena okretati se unatrag, moramo gledati prema Splitu jer to je jako bitna utakmica za nas – izjavio je Bariša Krasić u uvodu.

Obje momčadi su se prije početka utakmice nalazile  na omjeru tri pobjede i sedam poraza te im je ovo bio prvi međusobni susret ove sezone u sklopu regionalnog natjecanja, ali prethodno su imali priliku odmjeriti snage u domaćem prvenstvu. Cibona je u toj utakmici odigranoj 30. listopada slavila na Gripama s rezultatom 57-63.

– Tu nema previše nepoznanica, prije nešto više od mjesec dana smo već igrali s njima u Splitu, a gdje smo ih pobijedili. Međutim, oni su od tada napravili određene promjene u momčadi, došli su Sullivan i Shorter koji im donose kvalitetu više. Tu su još i naši reprezentativci Ljubičić, Gnjidić, Perković i Runjić tako da ih cijenimo i maksimalno poštujemo. Opet, mi smo svjesni svoje kvalitete, svojih sposobnosti, vjerujemo u sebe i sigurno ćemo napraviti sve da u toj utakmici dođemo do pobjede – osvrnuo se gospodin Krasić na utakmicu.

-Split igra dosta bolje u nekoliko zadnjih utakmica jer su dobili ekstra kvalitetu sa Shorterom i Sullivanom. Bit će teška utakmica, pogotovo jer smo imali naporan ritam i probleme s ozljedama. Nije lagano sigurno, ali mi ćemo izaći na parket i dati sve od sebe da upišemo pobjedu kod kuće – rekao je Radovčić prije današnje utakmice.

Cibona je krenula u utakmicu s petorkom Aleksandar Arnaitović, Tomislav Buljan, Jakov Mustapić, Domagoj Proleta i Alex Stein. S druge strane, trener Slaven Rimac poslao je na parket petorku Derek Funderbuk, Lovro Gnjidić, Krešimir Ljubičić, Lovre Runjić i Shannon Shorter.

Utakmica je počela u potpunosti na strani Splita jer je gostujuća ekipa otvorila sa serijom od 11 poena te je vukovima trebalo gotovo 4 minute za postizanje prvih poena. U drugom djelu prve četvrtine domaća ekipa je nakon minute predaha podigla razinu obrane kao i postotak šuta s čime su na prvi kratki predah otišli s minimalnim zaostatkom od 2 poena(18-20).

Druga četvrtina je donijela uzbudljivu utakmicu koja je u potpunosti bila u rezultatskom egalu. Najveću je prednost imala momčad Cibone od 5 poena (38-33). Obje ekipe su kroz cijelo prvo poluvrijeme držale visok postotak šuta iz polja kao i s linije za tri poena.

Problem domaće ekipe u prvom poluvremenu svakako su bila slobodna bacanja koja su gađali na vrlo niskih 33,3 % (2/6) dok sa druge strane gostujući košarkaši su imali 8 izgubljenih lopti. Na kraju se na veliki odmor otišlo s izjednačenim rezultatom (41-41).

Treći period utakmice pripao je ekipi Cibone koja je ovu četvrtinu uzela sa rezultatom  23-16. Na ovakav ishod ovog perioda utjecala je uvelike odluka trenera Splita koji je morao izvaditi najboljeg strijelca ekipe Sullivana koji je nakon 3 minute igre napravio svoj 4 osobni faul.

U ovoj četvrtini Cibona je napravila seriju 9 naprema 2 kojom se odmaknula na opipljiviju prednost od 9 poena(64-55). U ovoj seriji izdvojila se trica Majcunića preko ruke kao i vrlo bitan koš Aranitovića iz kontre kojim je natjerao gostujućeg trenera na još jednu minutu odmora. Nervoza kod ekipe Splita bila je vidljiva u više navrata; od tehničke pogreške koju je dobio trener ekipe pa do neforsiranih izgubljenih lopti koje su omogućile lagane poene za Cibonu. Na kraju perioda rezultat je bio 64-57.

U zadnjoj četvrtini Cibona je konstantno održavala prednost te pokazala da je u ovom susretu bila bolja ekipa. Na kraju su košarkaši Cibone svladali  košarkaše Splita s 81-73 (18-20, 23-21, 23-16, 17-16).

Aleksandar Aranitović bio je vodeći strijelac Cibone s postignutih 19 koševa i sedam skokova. Jakov Mustapić doprinio je s 15 poena, dok je Tomislav Buljan postigao 12 poena uz sedam skokova. Kod ekipe KK Splita po 13 poena postigli su Toni Perković i Lewis Sullivan.

Cibona idući susret igra u dvorani Krešimira Ćosića protiv KK Zadar u domaćem prvenstvu 10.12. u 20:00 h. Dok KK Split će se pokušat vratiti na pobjedničke staze na gostovanju kod GKK Šibenke 10.12. u 20:00 h.