Borna Ćorić odveo Hrvatsku u finale Davis Cupa

Zadar…

Borna Ćorić pobijedio Francesa Tiafoa u petom odlučujućem meču

Borna ĆorićNakon dramatične pobjede u parovima jučer, kad su Mike Bryan i Ryan Harrison pobijedili Ivana Dodiga i Matu Pavića nakon pet setova i četiri sata i 43 minute igre s rezultatom 7:5, 7:6(6), 1:6, 6:7(5), 7:6(5), danas je uslijedio pravi šok. Amerikanac Sam Querrey (zamijenio nominiranog Stevea Johnsona) pobijedio je Marina Čilića u četiri seta – 6:7(2), 7:6(6), 6:3, 6:4 i izjednačio ukupan rezultat na 2:2.
Odluka o drugom finalistu Davis Cupa pala je u dvoboju između Borne Ćorića i Francesa Tiafoea. Tako je, u petom odlučujućem meču između Hrvatske i Amerike, Borna Ćorić pobijedio i osigurao finale Davis Cupa protiv reprezentacije Francuske koja je u drugom polufinalnom ogledu pobijedila reprezentaciju Španjolske. Borna Ćorić – Frances Tiafoe 3:2 (6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:4)
Podsjetimo, Borna Ćorić je u petak doveo Hrvatsku u vodstvo od 1:0 u polufinalu Davis Cupa u Zadru nakon što je u prvom meču s 6:4, 7:6(4), 6:3 slavio protiv Stevea Johnsona nakon nešto manje od dva i pol sata igre.