Luka Modrić: Savršen završetak povijesne 2018. godine
By redakcija On 23 pro., 2018 At 10:40 AM | Categorized As Naslovnica, Sport, Sportske minute, Vijesti | With 0 Comments

Abu Dhabi…

Luka Modrić strijelac i asistent, Realu novi svjetski naslov

Luka Modrić– Savršen završetak povijesne 2018. godine – Svjetski prvaci – napisao je Luka Modrić ispod fotografije koju je objavio na društvenoj mreži, a nakon osvajanja naslova svjetskog klupskog prvaka.
Kapetan Vatrenih Luka Modrić po treći je put zaredom svjetski klupski prvak, zahvaljujući pobjedi Real Madrida nad Al Ainom rezultatom 4:1, u koju je Luka ugradio pogodak i asistenciju. U finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Abu Dhabiju sastali su se europski prvak i branitelj naslova Real Madrid te prvak zemlje domaćina, Al Ain – pod vodstvom Zorana Mamića.
Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, bio je u početnoj postavi Kraljevskog kluba te je u 14. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo. Na 2:0 povisio je Llorente u 60. minuti, da bi Modrić u 79. minuti izveo udarac iz kuta te asistirao Ramosu, koji glavom postiže treći pogodak Real Madrida.
Shiotani je u 86. minuti zatresao mrežu za počasni pogodak Al Aina, a konačnih 4:1 postavio je Nader autogolom u sudačkoj nadoknadi vremena. Luka Modrić je igrao do samog kraja utakmice te je tako na samom izmaku 2018. godine dodao još jedan trofej u svoje vitrine.
Treće je mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu pripalo River Plateu. Argentinci su svladali Kashima Antlerse 4:0.