KK Cedevita u polufinalu Superkupa ABA lige poražena od Crvene Zvezde
By redakcija On 23 ruj., 2018 At 10:39 AM | Categorized As Naslovnica, Sport, Sportske minute, Vijesti | With 0 Comments

Superkup…

KK Cedevita– Danas je bila različita utakmica u odnosu na jučerašnju jer smo mi protiv Zadra kontrolirali rezultat, a onda su oni u jednom trenutku uspjeli povesti. Crvena zvezda je počela vrlo dobro i to ne zahvaljujući samo jakoj obrani, nego i zahvaljujući dobrim rješenjima u napadu. Mi smo bili pomalo mekani i očito je da nisam sretan zbog utakmice jer uvijek želim pobjedu, no ponosan sam na to kako su moji igrači reagirali. U ovakvim utakmicama igrači se katkad ne žele boriti do samog kraja, no mi smo se pokušavali približiti. Međutim, Perperoglou i Ragland igrali su odlično u završnim minutama – rekao je nakon utakmice bek KK Cedevita Sito Alonso.
KK CedevitaU polufinalu Superkupa ABA lige u Laktašima KK Cedevita je poražena od Crvene Zvezde MTS s rezultatom 79:68. Zagrepčani su odigrali slabo prvo poluvrijeme i onda se probudili u drugom. Nakon što su u drugoj četvrtini Cedevitaši bili na -22, na 1:40 min. do kraja Vitor Benite je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za zaostatak svoje momčadi 63:68, a na -5 je momčad Sita Alonsa došla i nakon što je Pablo Aguilar zabio tricu za zaostatak Cedevite 66:71.
Međutim, Zvezda je u završnici ipak sačuvala pobjedu i KK Cedevita neće imati šansu u finalu obraniti naslov pobjednika Superkupa od prošle sezone.
U dresu Cedevite, koja je igrala bez Ivana Ramljaka, po 10 poena zabili su Cobbs, Benite (5 ukradenih lopti), Stipanović (6 skokova) i Aguilar (7 skokova), dok su Zvezdu predvodili Ragland s 20 poena i Faye s 15 poena i šest skokova.