Marin Čilić ispao na startu Monte Carla, Pella ponovo bolji
By redakcija On 17 tra., 2019 At 02:21 PM | Categorized As Događanja | With 0 Comments

Monte Carlo…

Marin ČilićNovo posrtanje Marina Čilića na Touru. Treći uzastopni poraz prvog hrvatskog reketa dogodio se u 2. kolu ATP turnira iz Masters 1000 Serije Monte Carlu, a ‘krivac’ je Argentinac Guido Pella (35. na ATP listi) koji je našeg igrača svladao i lani u 2. kolu Wimbledona. Pella je slavio u tri seta – 6:3, 5:7, 6:1 nakon dva sata i 16 minute igre.
Bio je to iznimno čudan meč u kojem je Marin (7. nositelj, slobodan u 1. kolu) imao neobjašnjive padove u igri koje je Argentinac znao pretvoriti u pobjedu. Tako je u prvom setu Marin Čilić poveo s 2:0, vodio sve do 3:2, a zatim izgubio šest gemova u nizu, sve do vodstva suparnika od 2:0 u drugom setu. Zatim naš igrač uspijeva uhvatiti pravi ritam i u nastavku s tri breaka uspijeva uzeti drugu dionicu i odmah na početku odlučujućeg seta dolazi do breaka za 1:0. No, tada dolazi do ogromnog pada u Marinovoj igri i Pella sa šest uzastopnih gemova stiže do drugog uspjeha u njihovom trećem međusobnom ogledu. Marin Čilić je imao svega 48 posto ubačenog prvog servisa (sedam dvostrukih servis-pogrešaka), te tek 27 posto poena osvojenih nakon pogođenog drugog servisa (Pella 61 posto). Marin je lani u Monte Carlu lani igrao u četvrtfinalu te će svoj saldo na ATP listi smanjiti za 180 bodova.