fbpx

Ana Đerek izborila dva finala na Svjetskom kupu u Sloveniji

Đerek je na parteru ocijenjena sa 12,850 bodova, dok je na gredi imala 12,650 bodova

– Prezadovoljna sam, imam dva finala. Odradila sam čak malo bolje vježbe nego na Olimpijskim igrama u Tokiju. S obzirom da sam imala malo drukčije ljeto od ostatka ekipe ovdje, jer sam bila u Tokiju, iza toga imala godišnji i premalo vremena za pripremiti se za Koper, bilo me strah hoću li fizički izdržati vježbu na parteru, ali na kraju sam to odradila bez problema.

Ana Đerek

I po ocjenama sam zadovoljna, ali i kako sam se držala, kako sam odradila… Sutra ću se odmoriti, zasluženo. Uh, sutra mi je rođendan! Sutra ću se duplo odmoriti. Ništa, u nedjelju idemo ponovno dati sve od sebe pa što bude – rekla je nakon kvalifikacija Ana Đerek.

Hrvatska olimpijka Ana Đerek izborila je dva finala na Svjetskom kupu kojemu je domaćin slovenski Koper. Jedna od najzvučnijih imena ovog natjecanja ostavila je konkurenciju iza sebe s najboljom ocjenom kvalifikacija na parteru, dok je finale grede osigurala s četvrtom ocjenom.

Članica splitskog Marjana na parteru je ocijenjena sa 12,850 bodova, dok je na gredi imala 12,650 bodova.

U petak je u kvalifikacijama grede nastupila i Tina Zelčić (ZTD Hrvatski sokol) koja je zauzela 19. mjesto (11,050).

Anu Đerek pak oba finala u Sloveniji čekaju u nedjelju, a sutra, prvog finalnog dana imamo dvoje kandidata za medalje – Filipa Udea koji je s prvom ocjenom izborio finale konja s hvataljkama, te Tijanu Korent na preskoku.

Rezultati iz Slovenije su na poveznici.

Foto: Press HGS