HNK Hajduk europski put završio porazom
By redakcija On 19 srp., 2019 At 09:26 AM | Categorized As Naslovnica, Sport, Sportske minute, Vijesti | With 0 Comments

Split…

Nogometaši HNK Hajduk nisu uspjeli obraniti prednost iz prve utakmice prvog pretkola Europske lige

HajdukNogometaši splitskog Hajduka nisu uspjeli obraniti prednost iz prve utakmice prvog pretkola Europske lige – u nastavak natjecanja plasirala se malteška momčad Gzira United. Hajduk je kao prvi hrvatski predstavnik u ovosezonskim izdanjima europskih natjecanja prošli tjedan na Malti pobijedio sastav Gzira Uniteda rezultatom 2:0, no gosti su na Poljudu slavili 3:1 te prema pravilu pogodaka u gostima osigurali nastavak natjecanja.
Hajduk je pred svojim navijačima poveo u sedmoj minuti, kada je na asistenciju Bašića pogodio Jradi, no u drugom poluvremenu Maltežani postižu čak tri pogotka. Prvo je glavom precizan bio Jefferson, potom je Kone zatresao mrežu vrlo atraktivnim “škaricama”, a u šestoj minuti sudačke nadoknade ponovno Kone odmjerenim udarcem u suprotnu stranu donosi veliki uspjeh gostima.
U drugom će pretkolu Gzira United igrati protiv latvijskog Ventspilsa, dok će se u natjecanje uključiti drugi hrvatski predstavnik, Osijek – koji će zaigrati protiv sofijskog CSKA.