fbpx

Dinamo ostao bez novog europskog proljeća

Zagreb…

Hrvatski prvak Dinamo poražen je u svom posljednjem nastupu u Skupini C

Šesto kolo grupne faze Lige prvaka dovelo je na Maksimir engleskog prvaka, momčad Manchester Cityja, a Dinamo je poveo nakon deset minuta igre, kada je Olmo odličnim volejem zatresao mrežu gostiju.
Međutim, Manchester City je do kraja utakmice preokrenuo rezultat i naposljetku slavio 4:1, uz hat-trick Gabriela Jesusa i jedan pogodak Fodena. U drugoj utakmici posljednjeg kola Skupine C Atalanta je uzela sva tri boda kod Šahtara te tako osvojila drugo mjesto na tablici, vrijedno plasmana u osminu finala u debitantskoj sezoni.
Talijani su u Ukrajini poveli preko Castagnea, a hrvatski je reprezentativac Mario Pašalić u 80. minuti iz blizine, nakon ubačaja s desne strane terena, povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Gosens u sudačkoj nadoknadi.
Dinamo je tako unatoč vrlo dobrim prezentacijama i osvojenih pet bodova u skupini ostao bez novog europskog proljeća.