fbpx

Donna Vekić poražena u 1. kolu Dubaija

WTA…

U drugom je setu Donna Vekić zaostajala 4:2, uspjela na kraju stići do tie-breaka gdje je propustila čak tri set-lopte

Donna VekićTunižanka Ons Jabeur, 56. tenisačica svijeta, iznenadila je Donnu Vekić na startu velikog WTA turnira u Dubaiju nagradnog fonda 2.82 milijuna dolara (tvrda podloga) te protiv Osječanke slavila u dva seta rezultatom – 6:4, 7:6(9).
Donna Vekić je u oba seta imala svoje prilike, no nije ih uspjela iskoristiti. U prvoj je dionici imala prednost od 3:2, a zatim izgubila tri gema u nizu. U nastavku je imala loptu za 5:5, no Jabeur ipak stiže do vodstva od 1:0. U drugom je setu Osječanka zaostajala 4:2, uspjela na kraju stići do tie-breaka gdje je propustila čak tri set-lopte (dvije vezane kod 6:4 i jednu kod 9:8). Sve to nije bilo dovoljno protiv Jabeur koja je, mora se priznati, odigrala jako dobar meč. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i druga pobjeda Tunižanke.