Nenad Šoštarić objavio popis reprezentativki za EHF EURO 2018
By redakcija On 16 svi., 2018 At 05:20 PM | Categorized As Naslovnica, Sport, Sportske minute, Vijesti | With 0 Comments

Zagreb…

Izbornik Hrvatske rukometne reprezentacije Nenad Šoštarić objavio popis reprezentativki za EHF EURO 2018 kvalifikacije

Nenad ŠoštarićHrvatska ženska seniorska rukometna reprezentacija okupit će se pod vodstvom izbornika Nenada Šoštarića 26. svibnja u 13.00 sati u Zagrebu te započeti pripreme za dvije kvalifikacijske utakmice za plasman na Europsko prvenstvo 2018. U sklopu kvalifikacija zaigrat će protiv Švicarske (30.05.2018./Sursee, SUI) i protiv Ukrajine (02.06.2018./Vukovar, CRO). Na okupu će biti do 3. lipnja nakon čega se stavljaju na dispoziciju klubovima.
U kvalifikacijama za EHF EURO 2018 u Francuskoj ovo su Hrvaticama dvije posljednje utakmice u kojima će tražiti plasman na smotru. Hrvatska se trenutno nalazi na trećem mjestu skupine 1 s dva boda.
Skupina 1:
Norveška 8 (129:86; 43)
Švicarska 4 (83:97; -14)
Hrvatska 2 (106:119; -13)
Ukrajina 2 (84:100; -16)

Izbornik Nenad Šoštarić moći će odraditi samo nekoliko treninga reprezentacijom jer je prvi susret sa Švicarskom na rasporedu već 30. svibnja s početkom u 20 sati u Surseeu. Posljednju utakmicu kvalifikacija protiv Ukrajine Hrvatska će igrati u Vukovaru, 2. lipnja s početkom u 18 sati uz izravan prijenos na HRT-u.
Stručni stožer uz izbornika Nenada Šoštarića čine trenerica Snježana Petika, fizioterapeuti Vesna Hodić i Goran Krušelj, trener vratarki Matija Bilušić, tehnički direktor Ratko Balenović i tehnička menadžerica Ljerka Vresk.

Izbornik Nenad Šoštarić za ovu je akciju pozvao sljedeće igračice:
1. Ivana Kapitanović – RK Podravka Vegeta
2. Tea Pijević – RK Lokomotiva Zagreb
3. Antonia Jukić – RK Podravka Vegeta
4. Aneta Benko – RK Krim Mercator
5. Anamarija Boras – RK Lokomotiva Zagreb
6. Paula Posavec – RK Lokomotiva Zagreb
7. Kristina Plahinek – RK Lokomotiva Zagreb
8. Katarina Ježić – Siofok KC
9. Vesna Milanović Litre – Kisvardai KCSE
10. Ana Debelić – RK Podravka Vegeta
11. Ćamila Mičijević – Dunaujvarosi KKA
12. Larissa Kalaus – RK Lokomotiva Zagreb
13. Marijeta Vidak – RK Podravka Vegeta
14. Maja Kožnjak – ŽRK Pitomača
15.Valentina Blažević – SPR Pogon Baltica Szczecin
16. Stela Posavec – RK Lokomotiva Zagreb
17. Dora Krsnik – RK Podravka Vegeta
18. Dora Kalaus – RK Lokomotiva Zagreb

Pričuvne igračice:
1. Mara Budić – ŽRK Dugo Selo ’55
2. Sara Šenvald – RK Lokomotiva Zagreb
3. Julijana Žuliček – ŽRK Umag
4. Korina Karlovčan – RK Podravka Vegeta
5. Tena Japundža – RK Lokomotiva Zagreb
6. Lea Vukojević – ŽRK Zrinski
7. Ivana Dežić – RK Podravka Vegeta
8. Dejana Milosavljević – ŽRK Koka
9. Ivana Dragišić – ŽRK Bjelovar
10. Ana Marija Babić – HIB HB Graz

Foto: Press

comment closed