fbpx

DINAMO IZBORIO VELIKU POBJEDU

Dinamo je na Maksimiru savladao PAOK s 2:0

Kapetan modrih Bruno Petković je s dva zgoditka potopio PAOK

Dinamo je u prvi susret osmine finala Konferencijske lige ušao nakon neuvjerljive izvedbe protiv Osijeka. Na Opus Areni  Modri su “izvukli”  jedan bod golom  Sandra Kulenovića u sudačkoj nadoknadi kojom je postavljen konačni rezultat utakmice 1:1.

PAOK je u ogled ušao nakon tri pobjede u prvenstvu gdje drži prvu poziciju ispred AEK-a i Olympiakosa. Bitna činjenica je da sa gostujućom ekipom u Zagreb nisu doputovali napadač Troost-Ekong, golman Zivkovic te braniči Sastre i Samatta.

Trener Sergej Jakirović odlučio se od prve minute početi sa: (4-2-3-1) Nevistić(Gk), Perković, Theophile- Catherine, Bernauer, Ristovski, Sučić, Mišić, Hoxha, Baturina, Špikić i Petković. Svojevrsno  iznenađenje je bilo uvođenje mladog Špikića umjesto Japanca Kaneka koji je upravo svojim pogotkom osigurao izjednačenje te prolaz protiv favoriziranog Betisa.

-Zadovoljan sam sa Dariom zato što je radio sve ono što smo planirali u analizi utakmice. Željeli smo ih opterećivati dubinom zato što Dario ima dobre brzinske sposobnosti i zato smo se odlučili za njega- odgovorio je trener Dinama na pitanje novinara Scene.hr.

Utakmica se odigrala 7. ožujka u kasnijem terminu s početkom u 21 sati. Istočna i zapadna tribina bile su u potpunosti ispunjene te je čak za  navijače otvorena  južna tribina koja je bila dobrim djelom popunjena. Dinamo je u ovoj pobijedi uživo pratilo rekordan broj gledatelja oko 18500 koji su mogli uživati u nastupu maskope Plavko koji je ujedno i podijelio poklone vjernim navijačima.

-Držali smo se plana, bili smo koncentrirani, agresivni u duelima. Jako lijepo izlazili nakon osvojene lopte. Možda smo mogli nekoliko puta bolje razigrati završni pas da budemo bolji i da budemo odlučniji u igri jedan na jedan – izjavio je trener Sergej Jakirović.

Prvo poluvrijeme obje ekipe su počele u grču te je bilo najviše ispitivanja snaga bez pravih prilika. Prva opasnija prilika odmah je i urodila golom Dinama gdje je kapetan Modrih, Bruno Petković, poslao  37. minuti odbijanac u mrežu Grka. U prvom poluvremenu treba još izdvojit prodor Hoxha koji je u šesnaestercu gostiju izgubio ravnotežu te je poslao loptu visoko iznad gola.

-Vidjelo se danas da imamo posla, i imat ćemo u uzvratu posla sa jako dobrom momčadi. Čiji ofenzivni trio je najjača snaga ove momčadi i ovo je samo prvo poluvrijeme i čestitam dečkima još jednom –  komentirao je trener Jakirović

Drugo poluvrijeme Dinamo je kontrolirao cijelu utakmicu ne dajući previše šansi gostujućoj ekipi. Potencijalno najbolja šansa gostiju dogodila se u sudačkoj nadoknadi gdje je udarac gostujućeg igrača obranio Nevistić. Konačan rezultat postavio je u 72.minuti Bruno Petković koji je pomoću odlične asistencije Baturine po drugi put savladao gostujućeg vratara.

Dinamo već u nedjelju ima novi susret u prvenstvu gdje će njihov protivnik biti momčad Slaven Belupa. Utakmica se igra na Maksimiru te počinje u 17:30 sati. Uzvratnu utakmicu Dinamo igra u Grčkoj 14. ožujka s početkom u 18:45.