Počinje Advent na Trgu bana Josipa Jelačića – Program:
By redakcija On 29 stu., 2018 At 02:01 PM | Categorized As Događanja, LifeStyle, Moda, Reportaže | With 0 Comments

Zagreb…

Advent na Trgu bana Jelačića

Advent na Trgu bana JelačićaGrad Zagreb u adventsko vrijeme već tradicionalno nudi bogat kulturni program koji će zadovoljiti i najzahtjevnije posjetitelje. U božićnog sajma i ove će se godine na Trgu bana Jelačića na glavnoj pozornici predstaviti mnogi izvođači – renomirana kulturno umjetnička društva poput SKUD-a Ivan Goran Kovačić, i brojni amaterski i dječji zborovi kao što su Hrvatski pjevački zbor Ivan pl. Zajc, Mješoviti zbor sv. Barbare Panis Angelicus, AZ FFZG Concordia discors, te Dječji zbor Kikići i Genijalci, Zagrebački anđeli, Pahuljice i neizostavni Klinci s Ribnjaka.
Tako će svi posjetitelji glavnog zagrebačkog trga, između ostalog, moći uživati u izvedbama, instrumentalnih orkestara, najpoznatijih gospel pjesama, višeglasnim obradama popularnih pjesama, kao i nagrađivanih dječjih zborova koji će izvoditi autorske skladbe. Nezaobilazni dio repertoara bit će i koncerti pučkih korizmenih i božićnih te Marijanskih napjeva, a na pozornici centralnog zagrebačkog trga posjetitelji će moći uživati i u izvedbi klape “Ragusa” koja neprekidno djeluje već 41. godinu.
Program na centralnog zagrebačkom trgu namijenjen je svim naraštajima i osmišljen je s ciljem promicanja i njegovanja hrvatske i svjetske glazbene baštine, te klasične, sakralne ali i folklorne glazbe.
Manifestacija Advent na Trgu bana Josipa Jelačića počinje paljenjem prve adventske svijeće u subotu, 1. prosinca u 17.00 sati, a Advent na Trgu trajat će sve do 23. prosinca 2018. godine.

PROGRAM – Advent na Trgu
1.12.2018 – subota – Paljenje prve adventske svijeće
• 17.00 – SKUD Ivan Goran Kovačić
• 18.00 – HSPD Podgorac Gračani
• 18.30 – KUD Vrhovje župe Dubranec
2.12.2018 – nedjelja
• 11.00 – Dječji zbor Kikići i Genijalci
• 12.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
• 18.00 – HKUD Prigorec, Markuševec
• 18.30 – KUD Oporovec
• 19.00 – Scifidelity orchestra i prijatelji
• 20.00 – Zbor Ivan Kukuljević Sakcinski
3.12.2018 – ponedjeljak
• 18.00 – ZFA dr. Ivana Ivančana
• 19.00 – Puhački orkestar HKUD-a Željezničar
4.12.2018 – utorak
• 18.00 – MPZ Prečko 50+
• 18.30 – KUD Frankopan – Remete
• 19.00 – KUD Žepče
• 19.30 – Hrvatski pjevački zbor Ivan pl. Zajc
• 20.00 – Zbor Zagrebački dječaci
5.12.2018 – srijeda
• 18.00 – HKPD Bosiljak, Čučerje
• 19.00 – Vokalni sastav Rezonanca
• 19.30 – Mary Crnković Pilaš
• 20.00 – AZBSI Palma
6.12.2018 – četvrtak
• 18.00 – Milica na putu oko svijeta – klaunska predstava
• 18.30 – Eko- etno društvo Prigorske sem gore list
• 19.00 – Adelfi band
• 20.00- Kvartet Bam
7.12.2018 – petak
• 18.00 – KUD Kustošija
• 18.30 – KUD Bukovac
• 19.00 – Dječji zbor Vrapčići
• 19.30 – Dječji zbor OŠ Medvedgrad
• 20.00 – ZVA Mjuze
8.12.2018 – subota
• 11.00 – Zbor Pahuljice
• 12.00 – FA Sesvetska sela
• 12.30 – KPD Sveta Klara
• 18.00- Imagine festival
9.12.2018 – nedjelja
• 11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
• 12.00 – Dječji zbor Zagrepčanke i dečki
• 12.30 – KUD Vedar osmijeh
• 18.00 – Imagine festival
10.12.2018 – ponedjeljak
• 18.00 – KUD Mladost
• 18.30 – Prvi komin Snježanin
• 19.00- Dječji zbor Latice
Radionice ritmike i plesa
. 19.30- Zbor Xop i Zbor Domaći gosti
11.12.2018 – utorak
• 18.00 – KUD Žumberčani
• 18.30 – X-tet
• 19.00 – Crkveni zbor Anastasis
• 19.30 – MVS Sinovi atara
• 20.00 – Bend Bez kompromisa
12.12.2018 – srijeda
• 18.00 – KUD Dubrava
• 18.30 – PZK Derventsko kolo
• 19.00 – Ženski pjevački zbor Danica
• 19.30 – ŽVA Zwizde
• 20.00 – KUD Nikola Tesla
13.12.2018 – četvrtak
• 18.00 – Efrajim band
• 19.00 – Dječji zbor OŠ Marina Držića
• 19.30 – Mješoviti zbor sv. Barbare Panis Angelicus
• 20.00 – Klapa Cakulone
14.12.2018 – petak
• 18.00 – KUD Kašina
• 18.30 – KUD Prigorski zdenec
• 19.00 – Klapa Ragusa
15.12.2018 – subota
• 11.00 – Klinici s Ribnjaka
• 11.30- Zbor Zagrebački anđeli
• 12.00- KUD Sv.Ana, Odranski Obrež
• 12.20- LIS Plješivica
• 12.40- HKPD Matija Gubec, Tavankut
• 18.00- KUD Klas, Podsused
• 18.15- KUD Graničari, Gunja
• 18.30- KUD Šumari, Vinkovci
• 18.45- HKD Veseli Gradišćanci, Unda
• 19.00- Plesni studio Fusion
• 19.30- Plesni studio Escape
• 20.00 – Toni Pavić
16.12.2018 – nedjelja
• 11.00 – Dječji zbor KIKIĆI I GENIJALCI
• 12.00 – FA Zagreb Markovac
• 12.30 – KUD Brezovica
• 18.00 – KUD Mate Balota, Rakalj
• 18.20 – KUD Slavko Janković, Andrijaševci
• 18.40- HSPD Sljeme, Šestine
• 19.00 – Puhački orkestar ZET-a
• 20.00 – Zbor Hrvatica, Društvo hrvatska žena, Zagreb
• 20.30 – Bend Salvation
17.12.2018 – ponedjeljak
• 18.00 – KUD Resnik
• 18.30 – KUD Vrapčanci
• 18.45 – HSPD Dr. Antun Radić, Okić
• 19.00 – Puhački orkestar ZET-a
• 20.00 – AZ FFZG Concordia discors
18.12.2018 – utorak
• 18.00 – Humanitarni koncert Zaklade Ana Rukavina
19.12.2018 – srijeda
• 18.00 – KUD Sesvete
• 18.30 – ZUK Korana
• 19.00 – Klinci s Ribnjaka
• 19.30 – Dječji zbor Bajka
• 20.00 -Ezerki i Sedum Osmini
• 20.30 – Plesni studio My Way
20.12.2018 – četvrtak
• 18.00 – KUD Croatia
• 18.30 – KUD Ruža Prigorja
• 19.00 – Dječji zbor Zagrepčanke i dečki
• 20.00 – Ansambl Goranke
21.12.2018 – petak
• 18.00 – KUD Horvati
• 18.30 – HKUD Željezničar
• 19.00 – Vokalni ansambl Angelus
• 19.30 – Vokalni sastav Asante
• 20.00 – Festival zborskih evergreena
Renesanski ansambl glazbenog kluba Lisinski, Gosponetić singers, MPZŽOP Lira
22.12.2018 – subota
• 11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
• 12.00 – KUD Sijač, Lučko
• 12.30 – PD Novi Zagreb
• 18.00 – KUD Valentinovo
• 18.30 -KUD Zora i KU Milutin Farkaš
• 19.00 – Green fish
• 20.00 – Mješoviti pjevački zbor Bašćina
• 20.30 – Mješoviti pjevački zbor KUD -a INA
23.12.2018 – nedjelja
• 11.00 – Djeca dječijih vrtića Grada Zagreba
• 12.00 – KUD Dragutin Domjanić, Vugrovec
• 12.30 – KUD Prepuštovec
• 18.00 – VS Zrele Trešnje
• 18.30 – FIS Remete
• 19.00 – Zbor Pahuljice

Foto: Press

comment closed