fbpx

Davor Šuker: Udružimo se, budimo zajedno i nastavimo raditi zajedno

HNS…

Davor Šuker– Nikada se nećemo umoriti u skrbi za hrvatski nogomet. Hrvatski nogomet ostvario je brojne ciljeve i postigao zapažene rezultate. Odlazak na veliko natjecanje prioritet je svakog saveza, tako je i HNS-u. Zato molim izbornika Čačića da nas povede prema Rusiji jer bi nam taj plasman puno značio. Uspješne su nam bile i mlade reprezentacije, od U-15 do U-21. Kroz te selekcije nastaju naši A-reprezentativci koji nas vode na velika natjecanja. Bilježimo i uspješan nastup naših klubova u Europi – rekao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.
U Zagrebu je održana Skupština Hrvatskog nogometnog saveza, uz presjek učinjenog u 2016. godini i potvrde planova za iduće razdoblje. Uz prisustvo 44 skupštinara i usvajanje zapisnika travanjske Skupštine, prikazan je film o uspjesima reprezentacije, kao i film o HNS-ovim projektima i aktivnostima u godini na izmaku, te su prihvaćeni program rada saveza i financijski plan za 2017. godinu.
Aleksander ČeferinNovi predsjednik Uefe, Slovenac Aleksander Čeferin, boravio je u utorak u Zagrebu, a sudionicima Skupštine poslao je video-poruku:
– Želim vam dobar i uspješan rad na Skupštini te uspjeh u suočavanju sa svim izazovima hrvatskog nogometa u budućnosti. U ovo blagdansko vrijeme, također želim Vama i vašim obiteljima puno sreće i zdravlja.
Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Davor Šuker, zahvalio je cijeloj bazi Hrvatskog nogometnog saveza na neumornom radu 365 dana u godini.
– Svi znamo koja je rak-rana hrvatskog sporta – uz sigurnost i zaštitu – infrastruktura. Imamo prekrasnu dvoransku infrastrukturu na čemu treba zahvaliti državi. No, što se nogometa tiče, nemamo ništa. Neka nam uzor bude Mađarska, koja je pretrpana projektima i novim stadionima. HNSTreba nam jedan pravi stadion. Ne znam do kada ćemo moći izvlačiti ove naše rezultate jer normalno da smo zabrinuti. Borit ću se u Fifi i Uefi da više nema kazni praznih stadiona jer tu svi ispaštaju – igrači, izbornik, Savez. Stotine milijuna kuna slijeva se u hrvatski budžet od kladionica, a u sport se vrati jako malo. HNS pozdravlja osnivanje Državnog ureda za sport. Hrvatski sport po svemu zaslužuje posebnu pozornost državnih institucija. HNS nikada nije odbio poštovati bilo koji hrvatski zakon, pa tako ni Zakon o sportu te tako i njegovu izmjenu i dopunu. Praksa potvrđuje potrebu Hrvatske nogometne televizije. Imamo odlične odnose s novim rukovodstvom Fife i Uefe. Ponosni smo što imamo savjetnika g. Infantinu, našeg Zvonimira Bobana. Prioritet nam je Rusija, Imamo domaće Europsko prvenstvo U-17, prvo takvo u Hrvatskoj. I sad vas pitam – cijeli svijet će to gledati, imat ćemo 11-12 tisuća noćenja u predsezoni, nogomet je to napravio – a imamo li mi osim Rujevice pristojan stadion?. Udružimo se, budimo zajedno i nastavimo raditi zajedno – poručio je Šuker.

Foto: HNS Press